Centralny Punkt Informacyjny


 

KIM JESTEŚMY?

 

Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich działa od stycznia 2008 r. Od początku funkcjonowania cieszy się dużym zainteresowaniem osób szukających informacji o Funduszach Europejskich. Do tej pory udzieliliśmy ponad 75 tys. konsultacji. 

Działamy na podstawie porozumienia z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu punktów informacyjnych funkcjonujących w ramach sieci koordynowanej przez Ministerstwo. 

Działamy 6 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00. 

 

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY? 

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług. Oferujemy konsultacje telefoniczne, mailowe i osobiste w siedzibie przy ul. Żurawiej 3/5 w Warszawie. Od 2014 r. oferujemy również dojazd na spotkanie do osoby niepełnosprawnej nie mającej możliwości przyjechania do naszej siedziby. 

Chcemy, żeby każda osoba czuła się dobrze w naszych progach, dlatego też dbamy o to, żeby nasza siedziba była dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz opiekunów z dziećmi. W naszej siedzibie dysponujemy komfortowymi pomieszczeniami do konsultacji oraz stanowiskiem komputerowym.

 

Zakres usług informacyjnych w skrócie: podobnie jak we wszystkich Punktach należących do Sieci koordynowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, można u nas otrzymać:

 1. pomoc w znalezieniu źródeł dofinansowania Twoich pomysłów z Funduszy Europejskich,
 2. informacje o projektach dofinansowanych z Funduszy Europejskich, np. w których można wziąć udział (m.in. kursy, szkolenia, w których można uczestniczyć),
 3. informacje nt. zasad przygotowania i realizacji/rozliczania projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich,
 4. informacje na temat partnerstwa publiczno – prywatnego w kontekście projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. 

 

Szczegółowy zakres naszych usług znajdziesz tu: Standardy sieci punktów

 

ILE TRWA UDZIELENIE ODPOWIEDZI? 

 

 • Czas odpowiedzi na e-mail to 3 dni robocze (przy skomplikowanych sprawach termin może zostać wydłużony o dalsze 7 dni, o czym poinformujemy e-mailem).
 • Termin wizyty w Centralnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich ustalany jest na konkretny dzień i godzinę. Gdy przyjdziesz do nas nie umówiony, a nie będzie w tym czasie umówionej innej konsultacji – informację dostaniesz od ręki. Ze względu na dużą liczbę spotkań w ciągu dnia, konsultacja zazwyczaj trwa do 30 minut. Po rozmowie możesz nas ocenić wypełniając anonimową ankietę.
 • Jesteśmy otwarci również na listy tradycyjne oraz faksy (dane znajdziesz tu: Kontakt). 

 

NIE TYLKO KONSULTACJE!

 

 • organizujemy spotkania informacyjne i szkolenia o Funduszach Europejskich,
 • dystrybuujemy materiały informacyjne, które wydaje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz inne instytucje wdrażające Fundusze Europejskie,
 • piszemy artykuły do wydawnictw nt. Funduszy,
 • bierzemy udział w różnych wydarzeniach występując z prezentacjami nt. Funduszy i udzielając na nich informacji o dofinansowaniu unijnym.

 

NASZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 

Na koniec pragniemy poinformować, że pomimo to, że zawsze staramy się udzielać informacji zgodnie z najwyższymi standardami, to informacje podane przez Centralny Punkt Informacyjny nie stanowią oficjalnego stanowiska Instytucji Zarządzających poszczególnymi Programami Operacyjnymi i nie mogą stanowić podstawy do formułowania jakichkolwiek roszczeń, a także nie stanowią oferty w rozumieniu prawa polskiego. Ponadto, Centralny Punkt Informacyjny ani jego pracownicy nie odpowiadają za błędne interpretacje udzielonych informacji, ani za następstwa czynności podjętych na ich podstawie.

Dzieje się tak dlatego, że Punkty Informacyjne nie zastępują instytucji powołanych do przyznawania dofinansowania, wydawania dokumentów programowych i ich interpretacji. Rolą Punktów jest pomoc w przebrnięciu przez nieraz skomplikowaną strukturę wdrażania Funduszy i procedury poprzez sprawne dostarczanie rzetelnych i konkretnych informacji. 

 

Wszelkie uwagi dotyczące terminowości oraz jakości świadczonych usług prosimy kierować na adres: monitoringpunktow@mir.gov.pl.


STRONY GŁÓWNE PROGRAMÓW